Jan Volejník (Broli) - webdesignérské studio Web Works

odskok na MENU odskok na SUBMENU odskok na PATIČKU
FLASH animace byla nahrazena!

Deskmania

http://www.deskmania.cz

Deskmania

Koncem léta 2008 jsme navázali spolupráci s občanským sdružením Hry pro lidi. Naše spolupráce byla sjednána na podporu festivalu deskových a společenských her Deskmania, konaného 26.-28. září 2008 v kulturním centru Zahrada v Praze. Studio WebWorks se stalo hlavním partnerem festivalu a postaralo se o realizaci zcela nové webové prezentace a elektronických marketingových materiálů v podobně flash bannerů.

Při návrhu grafické podoby jsme se snažili vytvořit moderní, graficky poutavý, ale zároveň i přehledný a jednoduchý web. Vyzkoušeli jsme řadu barevných variant. Nakonec se zadavatel rozhodl pro dominantní tmavě červenou barvu na oranžovém pozadí. Vlastní obsah je však na světlém pozadí. Web je tak poměrně výrazný, ale zároveň i dobře čitelný. Opomenuta samozřejmě nezůstala ani stránka použitelnosti a přístupnosti. Výsledek naší práce můžete sami posoudit na adrese www.deskmania.cz.

Prezentaci "pohání" systém pro správu obsahu WebWorks WebCreator CMS a kromě základní sestavy modulů a nástrojů obsahuje i řadu rozšiřujících modulů pro komfortnější správu a více funkcionalit. Konkrétně se jedná o moduly News (správa aktualit), Guestbook (Kniha návštěv), Catalog (Katalog produktů, který byl "zneužit" pro katalog her) a BlackList.

  • použité technologie: PHP, MySQL, Smarty Template Engine, ADOdb, RSS
  • DTD a CSS: XHTML 1.0 Strict, CSS 2 - externí styly včetně speciálního stylu (šablony) pro tisk
  • CMS: WebWorks WebCreator CMS + dodatečné moduly: News, Guestbook, Catalog, BlackList
  • realizace: Q2 2008
moderní a kvalitní web nemusí být výsadou majetných firem...
Copyright © 2006 - 2019 Jan Volejník
powered by WebWorks WebCreator CMS © 2019 Jan Volejník
All rights reserved