Jan Volejník (Broli) - webdesignérské studio Web Works

odskok na MENU odskok na SUBMENU odskok na PATIČKU
FLASH animace byla nahrazena!

Domov u fontány

http://www.domovufontany.cz

Domov u fontány

O Domově u fontány

Domov u fontány je multifunkční zařízení sociálních služeb Pardubického kraje na jihovýchodním okraji města Přelouč. Zařízení z roku 1964 se nachází v rozlehlém pěstěném parku, má kapacitu 272 lůžek a poskytuje péči a podporu zejména seniorům, kteří se ocitli v tíživé sociální nebo zdravotní situaci. Domov u fontány poskytuje uživatelům sociálních služeb celoroční ubytovací a ošetřovatelskou péči. Zvláštní pozornost je věnována zvýšené ošetřovatelské péči s ohledem na zdravotní stav klientů.

O webové prezentaci

Webová prezentace Domova u fontány (www.domovufontany.cz) je klasickým příkladem webové prezentace menšího rozsahu. Cílem této prezentace je především poskytnutí všech potřebných informací návštěvníkům webu. Důraz byl tedy kladen na jednoduchost, snadnou navigaci, přehlednou strukturu a všeobecně dobrou použitelnost prezentace.

Web se skládá především z obecných textových stránek. Nechybí zde však i specifické sekce jako jsou Mapa webu, Novinky, Fotogalerie nebo např. kontaktní formulář. Návštěvník může použít i integrované fulltextové vyhledávání v obsahu prezentace.

Po technické stránce je prezentace postavena na systému pro správu obsahu WebWorks WebCreator CMS a kromě základních modulů (Text, Mapa webu) obsahuje i již zmíněné moduly Aktuality a Fotogalerie. Pro rychlý kontakt může návštěvník využít i standardizovaného kontaktního formuláře na stránce „Napište nám".

Součástí řešení je samozřejmě i implementace speciálního tiskového stylu, kdy je obsah zobrazené stránky upraven a přeformátován tak, aby byl výstup na tiskárně co nejpřehlednější. Tiskový výstup neobsahuje například některé nepotřebné prvky (hlavní a pomocná menu, informace v postranních sloupcích a další).

Technicky pokročilejší uživatelé mohou využít i implementovaného RSS exportu aktualit a být tak neustále informování o jakékoliv novince.

 

  • použité technologie: PHP, MySQL, Smarty Template Engine, ADOdb
  • DTD a CSS: XHTML 1.0 Strict, CSS 2 - externí styly včetně speciálního stylu (šablony) pro tisk
  • CMS: WebWorks WebCreator CMS + dodatečné moduly: Photogallery, News
  • URL: www.domovufontany.cz
  • realizace: Q3 2008 - Q1 2009
moderní a kvalitní web nemusí být výsadou majetných firem...
Copyright © 2006 - 2019 Jan Volejník
powered by WebWorks WebCreator CMS © 2019 Jan Volejník
All rights reserved