Jan Volejník (Broli) - webdesignérské studio Web Works

odskok na MENU odskok na SUBMENU odskok na PATIČKU
FLASH animace byla nahrazena!

Nevládky.cz

http://www.nevladky.cz

Nevladky.cz - portál nevládních a neziskových organizací Pardubického kraje

Portál Nevládky.cz je zaměřen na nevládní neziskové organizace především v Pardubickém kraji. Naleznete zde přehledné informace týkající se aktuálních dotačních příležitostí, plánovaných i proběhlých akcí neziskových organizací, adresář neziskových organizací v Pardubickém kraji a další. Cenné informace z oblasti účetnictví, daní a legislativy naleznete v sekci ,,Poradna", kde můžete využít prostor pro Váš dotaz a aktivně se tak zapojit do aktualizace poradny. Provozovatelem portálu je Koaliace nevládek Pardubicka, o.s.

Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) je otevřeným sdružením neziskových organizací, které působí v Pardubickém kraji. Dlouhodobým cílem Koalice je podporovat vzájemnou spolupráci, výměnu zkušenosti a pomáhat v rozvoji neziskových organizací. Koalice vznikla v roce 1998, jako samostatná organizace funguje od roku 2004. Koalici finančně podporují Pardubický kraj a Evropská unie.

Nová verze portálu byla postavena "od nuly". Po technické stránce jeho fungování zajišťuje systém pro správu obsahu WebWorks WebCreator CMS, jehož základní verze byla pro účely tohoto portálu rozšířena o řadu dalších modulů. Kromě základních funkčností byl tedy redakční systém doplněn o například o moduly Aktuality a Katalog produktů a dále o funkcionalitu Extranet Lite, která umožňuje "zaheslovat" vybrané stránky jednotným uživatelským jménem a heslem. Zcela nově byl implementován modul FAQ, kterým je spravována sekce "poraden". Zajímavostí jsou specifické importní skripty, které provozovateli portálu umožňují rychlou a snadnou aktualizaci dvou rozsáhlých databází. Pro účely tohoto portálu byl také výrazně rozšířen stávající modul Katalog produktů. Nechybí samozřejmě další běžné funkcionality, jakými jsou mapa webu, fulltextové vyhledávání v obsahu prezentace, kontaktní formulář či dynamická mapa s plánováním trasy. Aby portál "šel s dobou", obsahují vybrané sekce i tzv. "bookmarkovací lištu" obsahující rychlé odkazy umožňující sdílení obsahu na oblíbených webové službách (Facebook, Twitter, Linkuj.cz a další) nebo např. generátor QR kódu pro rychlé uložení odkazu stránky do mobilního telefonu.

V rámci druhé fáze vývoje byl portál rozšířen o některé další funkcionality. Za zmínku stojí především nový modul Kalendář umožňující snadnou správu událostí a akcí včetně jejich prezentace různými způsoby (výpisy, kalendářové zobrazení, RSS...).

  • použité technologie: PHP, MySQL, Smarty Template Engine, ADOdb
  • DTD a CSS: XHTML 1.0 Strict, CSS 2 - externí styly včetně speciálního stylu (šablony) pro tisk
  • CMS: WebWorks WebCreator CMS + rozšiřující moduly Aktuality, Katalog produktů, FAQ, Calendar
  • URL: www.nevladky.cz
  • realizace: Q4 2010 - Q1 2011, Q2 2011 (rozšíření)
moderní a kvalitní web nemusí být výsadou majetných firem...
Copyright © 2006 - 2019 Jan Volejník
powered by WebWorks WebCreator CMS © 2019 Jan Volejník
All rights reserved