Jan Volejník (Broli) - webdesignérské studio Web Works

odskok na MENU odskok na SUBMENU odskok na PATIČKU
FLASH animace byla nahrazena!

CLS Summer School

summer.society.cz

CLS Summer School

Spolek Common Laq Society (zkráceně "CLS") je spolkem studentů, absolventů a pedagogů, jenž působí na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Jde o neziskovou organizaci, založenou v březnu roku 1998, na základě vnitřní iniciativy dobrovolníků. CLS ve své činnosti navazuje na tradici studentských spolků na univerzitách ve Velké Británii a Spojených státech amerických. V ohnisku zájmu spolku se nachází především angloamerické právo, tzv. common law, evropské a srovnávací právo.

Mezi aktivity, které tento spolek pořádá, patří i letní škola CLS Summer School. Dosavadní web byl poplatný době svého vzniku a tak bylo na čase vytvořit zcela novou prezentaci, kterou bude možné snadno spravovat a v případě potřeby i dále rozšiřovat. Požadkem byla i optimalizace pro zobrazní na mobilních zařízeních, smartphonech a tabletech s dotykovým ovládáním a dále pak i možnost snadného rozšíření webu o nové funkcionality v budoucnu.

S ohledem na toto zadání jsme zvolili řešení na ověřeném administračním systému WebWorks WebCreator CMS. Jeho možnosti jsme dále rozšířili implementací dalších modulů, což umožňuje pohodlnou správu veškerého obsahu webové prezentace. Nechybí moduly pro práci s aktualitami, dynamickými formuláři, pohodlnou správu fotogalerií či sekce FAQ (Často kladené dotazy). Web taktéž obsahuje Extranet - část dostupnou pouze přihlášeným uživatelům, která slouží pro sdílení informací pouze mezi účastníky letní školy.

Prezentace využívá moderní technologie, mezi které patří především tzv. responzivní web design (RWD). S prohlížením webu byste tedy neměli mít problém ani na tabletech s smartphonech s malou uhlopříčkou a dotykovým ovládáním.

  • použité technologie: PHP, MySQL , Smarty Template Engine , ADOdb
  • DTD a CSS:HTML 5, CSS 3 - externí styly včetně speciálního stylu (šablony) pro tisk
  • CMS: WebWorks WebCreator CMS + rozšiřující moduly News (Aktuality), FAQ (Často kladené dotazy), Photogallery (Fotogalerie) a FormMaker (Formuláře)
  • URL: summer.society.cz
  • realizace: Q4 2014
moderní a kvalitní web nemusí být výsadou majetných firem...
Copyright © 2006 - 2019 Jan Volejník
powered by WebWorks WebCreator CMS © 2019 Jan Volejník
All rights reserved