Jan Volejník (Broli) - webdesignérské studio Web Works

odskok na MENU odskok na SUBMENU odskok na PATIČKU
FLASH animace byla nahrazena!
Úvodní stránka Webdesign - tvorba www prezentací

Webdesign - tvorba www prezentací

Webdesign chápeme jako souhrn mnoha činností jejichž výsledkem je kvalitní a moderní webové prezentace.

Vše začíná stanovením cílů a konkrétního postupu při tvorbě projektu, pokračuje grafickým návrhem a jeho zpracování do XHTML/CSS kódu, programováním aplikační logiky webové prezentace a dále i vlastním plněním obsahu webu. Nesmí se opomenout ani oblast webmarketingu - tedy konkrétně SEO (optimalizace pro vyhledávače), případně další způsoby propagace Vašich webových stránek na Internetu.

Naše nabídka

Studio Web Works Vám může nabídnout široké portfolio služeb v oblasti tvorby a správy webových prezentací a aplikací.

Potřebujete prezentovat sebe či svoji firmu? Nabízíme Vám vytvoření moderní a kvalitní webové prezentace přesně podle Vašich požadavků. Pro méně náročné zákazníky vytvoříme statické prezentace, pro náročnější poté i složité dynamické prezentace s možností vlastní správy obsahu. Pro ty nejnáročnější zákazníky jsme schopni naprogramovat i specifické webové aplikace přímo na míru požadavkům.

V případě Vašeho zájmu se o vytvořené prezentace budeme starat za Vás. Míru naší správy a aktualizace si určíte sami. Od menších aktualizací až po kompletní outsourcing v oblasti správy webových prezentací.

Co je pro moderní a kvalitní prezentaci důležité?

Atraktivní vzhled (design)

Vzhled webové prezentace je tím, čeho si návštěvníci všimnou nejdříve, co upoutá nejvíc jejich pozornost. Z tohoto důvodu by se tedy design webové prezentace neměl v žádném případě podceňovat.

Dodržování standardů

Tvorba webových stránek má i svá "pravidla pravopisu". Ty nejdůležitější pravidla a normy sjednocuje organizace W3C. Jejich důsledné dodržování je pro kvalitní webovou prezentaci nezbytné.

Přístupnost

Přístupnost webových stránek spočívá v jejich optimalizaci např. i pro speciální zařízení, která používají např. lidé se zdravotním postižením. Pokud budete mít webovou prezentaci přístupnout širokému spektru uživatelů, získáte tím mimo jiné i významnou konkurenční výhodu.

Použitelnost

Použitelnost webových stránek souvisí s přístupností. Jejím smyslem je v první řadě "nenutit návštěvníky přemýšlet". Dobře použitelné stránky se vyznačují jasnou a výraznou navigací a strukturou. Návštěvník se v nich neztrácí a snadno a rychle vždy nalezne požadované informace.

SEO - optimalizace pro vyhledávače

Moderní webové prezentace musí být také kvalitně optimalizovány pro vyhledávací služby (roboty). Výsledkem dobré optimalizace je zlepšení pozice ve výsledcích vyhledávání, s tím související zvýšení návštěvnosti a případně i přírůstek nových zákazníků.

Snadná aktualizace

Webové stránky bez pravidelné aktualizace obsahu nesplňují zcela svůj účel. Současný návštěvník - uživatel služeb Internetu očekává od webových prezentací, že se zde dozví aktuální informace. Způsob, jakým budete své stránky aktualizovat, patří tedy k nejdůležitějším rozhodnutím, která by jste měli učinit před zadáním požadavků na tvorbu webové prezentace. Statické stránky jsou sice cenově dostupnějším řešením, nelze je ale aktualizovat jinak než přímou editací zdrojového kódu. To samozřejmě znamená další výdaje na jejich provoz - musíte si platit člověka, který se v této problematice vyzná. U dynamických stránek se používají různé redakční a administrační systémy. Ty vám umožní, aby jste si do jisté míry sami spravovali obsah. Komplexnějším řešením bývají tzv. CMS aplikace neboli systémy pro správu obsahu.

moderní a kvalitní web nemusí být výsadou majetných firem...
Copyright © 2006 - 2019 Jan Volejník
powered by WebWorks WebCreator CMS © 2019 Jan Volejník
All rights reserved