Jan Volejník (Broli) - webdesignérské studio Web Works

odskok na MENU odskok na SUBMENU odskok na PATIČKU
FLASH animace byla nahrazena!

Přístupnost

Přístupnost webové prezentace přímo souvisí s její použitelností.

Cílem je navrhnout webovou prezentaci tak, aby s jejím prohlížením (a použitím) neměli vážnější problémy žádní uživatelé. Tedy ani ti, kteří nevyužívají nejběžnější nástroje a software, kteří mají vypnuté zobrazování některých prvků (dynamické animace, obrázky, JavaScript apod.) či používají pouze textový režim prohlížení.

Z hlediska přístupnosti se snažíme dodržovat jistá oficiální pravidla a doporučení. Konkrétně se jedná o metodický návod pro tvůrce webů „Blind Friendly Web" vydaný Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR (http://www.blindfriendly.cz/doc/bfw.php), a dokument „Best practice - Pravidla pro tvorbu přístupného webu" vydaný ministerstvem informaticky ČR.

Ač se to může zdát divné, přístupnost webu souvisí také se SEO (optimalizace pro vyhledávače). Vyhledávací roboti, kteří Vaše stránky zaindexovávají, jsou totiž v podstatě také uživatelé (či návštěvníci) s velkým omezením. Nevidí obrázky, dělají jim problémy formuláře, většinou nedokáží zjistit informační hodnotu flash animací atd.. Dobře přístupný web je tak lépe vnímán i z hlediska SEO, což se poté projeví ve zlepšení pozic ve výsledcích vyhledávání a potažmo i návštěvnosti Vašeho webu.

moderní a kvalitní web nemusí být výsadou majetných firem...
Copyright © 2006 - 2019 Jan Volejník
powered by WebWorks WebCreator CMS © 2019 Jan Volejník
All rights reserved