Jan Volejník (Broli) - webdesignérské studio Web Works

odskok na MENU odskok na SUBMENU odskok na PATIČKU
FLASH animace byla nahrazena!
Úvodní stránka Webdesign - tvorba www prezentací WES: webový redakční systém

WES: webový redakční systém

V dnešní době je, co se webu týče, nejdůležitější udržet jej aktuální. Jedině na pravidelně aktualizované webové stránky se budou návštěvníci vracet. Pokud se na stránce vyskytuje v aktualitách záznam rok starý, návštěvníky to jen odradí od dalšího prohlížení a může to v nich vzbudit i nedůvěru k prezentované firmě či jejím výrobkům. Způsob, jakým budete své stránky aktualizovat, patří tedy k nejdůležitějším rozhodnutím, která by jste měli učinit před zadáním požadavků na tvorbu webové prezentace.

Webové prezentace lze aktualizovat vícero způsoby. Pokud vlastníte statickou prezentaci (tedy bez možnosti vlastní správy obsahu), nezbývá Vám než si platit občasnou aktualizaci. Toto řešení je vhodné v případě, že aktualizace obsahu nejsou příliš časté a náročné.

V případě větších webových prezentací, kde je třeba informace aktualizovat častěji, je vhodné použít webový redakční systém či ještě lépe - systém pro správu obsahu (CMS). Toto řešení je sice z hlediska prvotních nákladů výrazně dražší, nicméně tato investice se vrátí právě formou ušetření výdajů za aktualizace, které si můžete provádět sami.

Moderní CMS (Content Management System - tedy systém pro správu obsahu) řešení, které Vám můžeme nabídnout, disponuje téměř neomezenými možnostmi editace obsahu Vaší webové prezentace. Pokud však nejste tak nároční, chcete ušetřit, ale přesto potřebujete do jisté míry svoji webovou prezentaci spravovat, máme pro Vás i finančně velice zajímavé řešení v podobě webového redakčního systému (Web Editorial System).

Webový redakční systém - WebWorks WebEditor WES

WebWorks WebEditor WES je náš vlastní redakční systém pro správu obsahu jednotlivých stránek webové prezentace. Jedná se o moderní internetovou aplikaci založenou na skriptovacím jazyce PHP a databázovém systému MySQL. Tato aplikace umožňuje i uživateli se základní znalostí práce na PC snadno spravovat svoji webovou prezentaci založenou na tomto systému.

WebWorks WebEditor WES byl koncipován jako cenově dosažitelné řešení pro každého, kdo si nemůže dovolit komplexní CMS systém pro správu webu - WebWorks WebCreator CMS a přitom chce mít moderní přístupnou webovou prezentaci s možností editace obsahu.

WebWorks WebEditor WES umožňuje spravovat (editovat) obsah jednotlivých stránek webu a až 3 globálních a 3 lokálních textových oblastí každé stránky. K editaci je využívám kvalitní WYSIWYG editor jehož pracovní prostředí je velmi podobné např. aplikaci Microsoft Word.

WebWorks WebEditor WES vychází z naší aplikace pro správu obsahu WebWorks WebCreator CMS, jen je výrazně zjednodušen. Podobná koncepce umožňuje mnohem snazší případný přechod z systému WES na CMS. WebWorks WebEditor WES není oproti CMS řešení modulárním systémem. Není tedy možné jej tak snadno rozšířit o další funkcionality. Neumožňuje ani měnit strukturu webové prezentace, vytvářet či mazat stránky. Strukturu webu a počet povolených stránek může měnit pouze dodavatel tohoto řešení a každá změna je zpoplatněna.

Co tedy WES řešení obsahuje?

Ačkoliv je WebWorks WebEditor WES ve srovnání s WebWorks WebCreator CMS výrazně zjednodušenou aplikací, stále je velmi hodnotným nástrojem pro správu obsahu webové prezentace.

S WebWorks WebEditor WES získáte:

  • Moderní WES aplikaci s velkou podporou SEO (optimalizace stránek pro vyhledávače), multi-uživatelským administračním prostředím, ochranou proti zapomenutíhesla a systémem pro monitorování pokusů o přihlášení.
  • Velice důležitý mechanismus zálohování systému. Nemusíte se tedy spoléhat pouze na automatické zálohování ze strany poskytovatele webhostingu, ale můžete průběžně provádět vlastní zálohování a v případě nutnosti obnovit předchozí stav webové prezentace.
  • Integrovaný vysoce kvalitní WYSIWYG XHTML editor pro uživatelsky pohodlné a snadné editování obsahu stránky. Prostředí tohoto editoru je velmi podobné např. aplikaci MS Word, takže práci s ním hravě zvládne téměř každý uživatel. Výstup zdrojového kódu je validní dne norem XHTML 1.0 Strict, což je velmi důležité pro správné zobrazení webové stránky v různých prohlížečích.
  • Možnost kdykoliv změnit způsob generování a zobrazování menu a submenu. Sami si můžete určit, jaké položky a v jakém pořadí bude menu a submenu obsahovat a jakým způsobem se bude generovat submenu. Tedy zda se zde bude zobrazovat více úrovní, stránky stejné úrovně či stránky podřazené úrovně atd.
  • Podporu „kešování" SQL dotazů. Díky tomuto mechanismu aplikace tolik nezatěžuje databázový server opakujícími se SQL dotazy a šetří tak jeho prostředky. Ve výsledku to tedy znamená i rychlejší vykreslení webové stránky (i když pouze v řádu milisekund). Samozřejmostí je i systém automatického vyprázdnění cache paměti. K tomu dochází při každém přihlášení do administračního prostředí systému, případně kdykoliv pomocí plánovaného spouštění skriptů - s využitím Cronu.
  • Možnost podpory více jazykových mutací. Jednotlivé jazykové mutace jsou na sebe navzájem nezávislé. Nevznikají tak problémy s nepřeloženými mutacemi textů a prázdnými stránkami, jak tomu u některých obdobných systému je. Je pouze na Vás, zda Vám bude stačit česká verze webových stránek, či si (i kdykoliv později) objednáte rozšíření o další jazykovou mutaci. Pro každou jazykovou mutaci je možné zvlášť nastavit titulek webu (stránek), popis a globální klíčová slova, která se poté budou vyskytovat na každé stránce.
  • Správu až 3 globálních a 3 lokálních textových oblastí mimo vlastní obsah prezentace. Můžete si tak snadno editovat např. patičku stránky či jiné oblasti. Vzhledem k tomu, že jsou k dispozici globální i lokální textové bloky, je možné snadno docílit rozdílného vzhledu těchto oblastí pro jednotlivé stránky, či naopak jejich naprosté jednotnosti.
  • Možnost změny designu (vzhledu stránek) bez narušení vlastního obsahu. Toho je docíleno použitím šablonovacího systému SMARTY. Pokud si tedy budete přát např. po roce změnit vzhled stránek, nemusíte utrácet zbytečné finanční částky za cela nový web, zaplatíte si pouze redesign webu - vytvoření nového grafického návrhu, jeho zpracování a napojení na CMS aplikaci. Toto řešení Vám ušetří peníze, čas a zároveň zachová všechna Vaše dosavadní data (obsah webu).

Možnosti rozšíření WES aplikace

WebWorks WebEditor WES je aplikací, u které nebylo počítáno s dalším rozšiřováním funkcionality. Pokud počítáte do budoucna s doplněným nějaké další funkcionality, je rozhodně vhodnějším řešením náš systém pro správu webových prezentací WebWorks WebCreator CMS. Ten je již plně modulární a již v základní sestavě poskytuje mnohem více funkcí.

Na Vaše přání lze samozřejmě individuálně rozšířit WES aplikaci o další funkce, ale v tomto případě by se cena toho rozšíření řídila platným ceníkem a hodinou taxou za programátorské práce. Výsledná cena by tak snadno mohla převyšovat i mnohem propracovanější řešení v podobě CMS aplikace.

moderní a kvalitní web nemusí být výsadou majetných firem...
Copyright © 2006 - 2019 Jan Volejník
powered by WebWorks WebCreator CMS © 2019 Jan Volejník
All rights reserved