Jan Volejník (Broli) - webdesignérské studio Web Works

odskok na MENU odskok na SUBMENU odskok na PATIČKU
FLASH animace byla nahrazena!
Úvodní stránka Webmarketing Propagace na Internetu

Propagace na Internetu

Kromě SEO (Optimalizace pro vyhledávače) existují i další způsoby, jak zvýšit návštěvnost Vašich webových stránek. Jsou jimi například placené reklamní kampaně. Ty mohou být různých forem. Bezesporu jednou z nejúčinnějších reklamních kampaní jsou bannery - neboli reklamní obrázky či animace umístěné na jiných serverech (webových stránkách, portálech...).

Proč jsou reklamní bannery tak účinné?

Výhodou reklamních bannerů je to, že velmi snadno upoutají pozornost návštěvníka. V naprosté většině případů nezapadají do designu webové stránky, na které jsou prezentovány - působí jako výrazný rušivý element. To má však paradoxně i velkou výhodu - "nahrává" to totiž inzerentům. Pokud se navíc nejedná o statický banner, ale animaci, je jeho účinnost jistě o hodně vyšší.

FLASH nebo GIF?

Dynamické reklamní bannery (animace) jsou vytvářeny ve dvou formátech. Prvním je animovaná obrázek formátu GIF, druhým poté FLASH animace (formát SWF). Původně byl v převaze GIF, v současné době je však na ústupu a na popularitě získávají animace ve formátu FLASH. Proč tomu tak je? Technologie Macromedia Flash umožňuje vytvořit opravdu zajímavé animace a efekty a výsledný soubor přitom není příliš velký, což je hlavním požadavkem na reklamní bannery. Pro zobrazení takové animace je sice nutný speciální plugin nainstalovaný ve webovém prohlížeči, ale ten má v současné době nainstalovaný naprostá většina uživatelů.

Flashové animace jsou tedy mnohem zajímavější a více upoutají pozornost návštěvníků, o což v tomto případě jde nejvíce. Pokud však chcete mít jistotu, že se Váš banner zobrazí opravdu každému, je vhodnější použít banner v podobě obrázku formátu GIF, který nevyžaduje žádné speciální přehrávače a zásuvné moduly.

Co Vám nabízíme?

  • tvorbu reklamních bannerů a menších animací ve formátu Macromedia FLASH
  • tvorbu reklamních bannerů ve formátu GIF
  • poradenství se začleněním (vložením zdrojového kódu) banneru do stránky
moderní a kvalitní web nemusí být výsadou majetných firem...
Copyright © 2006 - 2019 Jan Volejník
powered by WebWorks WebCreator CMS © 2019 Jan Volejník
All rights reserved